Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

Yazılım Çeşitleri Nelerdir? Belli başlı işlerin yapılması için elektronik bir donanım yardımı ile toplanan komutlar bütününe yazılım adı verilmektedir. Yazılım çeşitleri nelerdir konusunu merak eden kişiler için şu şekilde bir açıklama yapmak mümkündür. Yazılım çeşitlerini iki iki farklı grup içerisinde incelemek mümkündür.

  • Elektronik Yazılımı
  • Bilgisayar Yazılımı

Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

Elektronik Yazılım

Elektronik Yazılım Bir takım işlerin gerçekleşebilmesi için oluşturulan, çoğu zaman pin giriş çıkışı adı verilen bağlı sensörler üzerinden verileri okuyabilmek ve uygulayabilmek, giriş- çıkış sistemine bağlanarak ledlere ya da motorlara bir görev yüklemek amacı esasa alınarak oluşturulmuş sistemlerdir. Elektronik yazılımlar her tür proje üzerinde kullanılabilmektedir. Elektronik ve bilgisayar yazılım dilleri birebir aynıdır. Ancak elektronik yazılım ve bilgisayar yazılımın ayırt edilmesini sağlayan bir takım detaylar bulunmaktadır. Elektronik yazılımda programlanması yapılan işlemcinin kesinlikle bir elektrik devresine bağlı olması gerekmektedir. Eğer bir elektrik devresi kullanılmamaktaysa, ek mekanik sarasım ile bütünleştirilmelidir. Yazılım çeşitleri nelerdir gibi konuları merak eden kişiler için Elektronik yazılım seçeneği bu seçeneklerden bir tanesidir.

Bilgisayar Yazılım

Bilgisayar yazılımları üç grup içerisinde incelenebilmektedir:
Sistem,
Uygulama,
Bilgisayar Programlama,
Uygulama yazılımları, bilgisayar üzerinde kullanılabilen, bir görev yüklenen ve yerine getirebilmesi adına kodlar oluşturulan yazılım türüdür. Bu yazılımların yapılma amacı gündelik hayatı kolaylaştırmak ve insanların işlerinde bir miktar da olsa yardımcı olmaktır. Ancak kullanılmış olan yazılım ile programlama aracı arasında bir uyuşmazlık ya da işletim sistemine ait olmayan bir uygulama kullanılmaktaysa büyük bir olasılık ile oluşturulan program çalışmaz. Yazılım çeşitleri nelerdir sorusunun cevabı olarak bu şekilde bir açıklama yapmak mümkündür.