Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkma Yöntemleri

Google search üst sırada çıkma yöntemleri arasında en etkili olan yol uzun ve kaliteli yazı içeriği kullanmaktır. Site içerisinde kullanılacak olan yazı için belli başlı anahtar kelimelerin bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Google arama sonunları içerisinde sahip olunan sitenin her hafta gelişimi tkibe alınmalıdır. Yazı içerisinde bulunan anahtar kelimelerin site ile bağlantısı güncü olmalıdır. Bunun nedeni ise arama sonuçları karşısında alakası olmayan bir yazı ile karşılaşılması halinde ziyaretçiler çok uzun süre kalmayacaktır. Sık sık yapılacak olan kontroller sonucund site içeriğiyle ilgili yapılan değişikliğin faydaları dözle görülür bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Google Arama Sonuçları Raporu

Google search sorgular raporu içerisinde dikkat edilmesi gereken ilk kısım kullanılan anahtar kelimeler ve sıralaması olmalıdır. Sorgular raporuna ulaşabilmek için gereken yol;

  • Google Analytics
  • Edinme
  • Arama konsolu
  • Sorgular

olarak sırasıyla izlenmelidir. İncelenen yazılar içerisinde kısa olanlar uzatılmalı veya Yoast SEO çalışmasına uygun olacak şekilde iyileştirilmelidir. Google search üst sırada çıkma yöntemleri için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sorgular rapor şunları gösterir:
Sıralanan kelimeler,
Google de görünme sayısı,
Seçilmiş olan kelimelerin tıklanma sayısı,
Tercih edilen kelime öbeğinde kaçıncı sırada olunduğu.

Sorgular Raporunda Seçilen Kelime Nasıl Kullanılır

Sitenin seçili olan anahtar kelime için optimize ediliş şeklinin ne kadar iyi olduğuna dikkat edilmelidir. Anahtar kelimenin kullanıldığı yerler doğru mu bu konunun üzerinde durulması gerekmektedir. Kimi anahtar kelimeler sayfa içerisinde çok az sayıda geçmesi durumunda bile site üst sıralarda bulunabilir. Sayfanın optimize edilmediğini anlamanın bir tek yolu bulunmaktadır. Bu da üst bilgi, başlık ve gövde metni sıkımlarında geçmediği taktirde kolaylıkla anlaşılabilir. Google search de üst sırada çıkma yöntemleri arasında oldukça önemli detaylar arasında bulunmaktadır.