Metin2’de Yanlış Bilinenler

1 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-1

Metin keserken birini gördüğümüzde daima şu düşünceye kapılırız: “Bu kişi benden önce gelmiş ve metine dalmış, ben dalsam bana bir şey düşmez, tüm itemler ona düşer.”

Bu düşünce yanlıştır. Çünkü metine en çok damageyi vuran veya 2. dalan kişiye genellikle beceri kitabı düşmektedir.
2 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-2

Bossların sp emme özelliği olduğu için kişinin sp’sini emip anında hp’ye dönüştürür. Boss keserken sp veren (mavi pot vb.) iksirler içilmemelidir.

3 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-3

Maymun zindanında Madalyon düştüğünde hemen Madalyonu depoya atıp bu şekilde Madalyon düşmesinin arttığını söyleyenler oluyor. Bu düşünce yanlıştır. Oyunun envanterinizdeki madalyonu fonksiyonlar ile görüp ve algılayıp düşmesini zorlaştırması gibi bir özelliği yada fonksiyonel açıdan bir sistemi yoktur.
4 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-4

Balık, sandık veya diğer açılan itemleri yan yana koyunca çıkma şansının yüksek olduğu söyleniyor. Böyle bir şey yoktur. Oyunun toplu açma şansını arttırma gibi fonksiyonel bir özelliği yoktur. Bu sadece şansınıza bağlıdır.

5 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-5

Boss ve vahşi canavarları yavaş yavaş kesmenin daha iyi itemler düşüreceğini söyleyenler oluyor. Bu yanlıştır, daha çok düşen itemin şansı azalmış olur. Sebebi ise sistemin sizi o canavarı kesemiyor olarak algılar ve item derecesini eksilere düşürür. Bu yüzden canavarı olabildiğince hızlı kesmeniz gerekmektedir.

Her bossu keserken bossun levelinden hatta daha düşük bir levelde olmalısınız. Böylelikle bosstan daha kolay item düşürebilirsiniz.
6 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-6

Demircide taktik ile item yükseltme olayı tamamen psikolojiktir. İtem yükseltildiğinde, Demirci npcsinin oyun fonksiyonlarında başarı değeri yazmaktadır.

7 / 7metin2-de-yanlis-bilinenler-7

“Skill atma, item düşmez” diyen bir çok kişiyi duymuşsunuzdur. Metine skill atınca metinden daha çok item bize düşer. Metine skill atılması, daha çok itemin düşmesini sağlar.