Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri, neredeyse tüm oyuncular tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. CD Project Red tarafından, 2020 yılının sonunda büyük etki yaratarak piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, ilk çıktığı zamanlarda içerisindeki hatalar sebebiyle büyük eleştiri yağmuruna maruz bırakılmıştı. Ancak günümüzde bu sorunların neredeyse hepsi çözülmüş durumda ve oyunumuz yüzbinlerce kişi tarafından oynanıyor. Bizler de bu içerikte Cyberpunk 2077 sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşarak oyunumuzun dinamiklerine ve grafiklerine dair detayları belirtmeye çalışacağız.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Cyberpunk 2077, yüksek grafikleri, büyük dünyası ve kaliteli dinamikleri ile ön plana çıkan, bunun yanında günümüze kadar çıkarılmış en detaylı yapıya sahip olan oyun olarak bilinmektedir. İlk piyasaya sürüldüğünde yüz binlerce kişinin aldığı oyunumuz, çeşitli hatalar ve erken erişimi sebebiyle çok fazla eleştiri almasına rağmen zaman içerisinde stabil bir performans sergilemeye başlamıştır. Eğer Grand Theft Auto gibi oyunları seviyorsanız ve distopik hikayeler ilginizi çekiyorsa Cyberpunk 2077 oyunu mutlaka oynamanızı tavsiye ederiz.
Ancak böylesine güçlü ve detaylı bir oyun tahmin edileceği üzere yüksek bilgisayar donanımına ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda Cyberpunk 2077 oyununu oynayabilmek için, ciddi güçlü donanım ögelerinizin bulunması gerekiyor. Aksi taktirde oyunumuzu sorunsuz bir şekilde oynamanız mümkün olmayacaktır. Fakat sistem gereksinimlerini karşılamıyorsanız, NVIDIA GeForce Now gibi hizmetlere başvurarak Cyberpunk 2077 oynayabilmeniz mümkündür. Bunun için de iyi bir internet bağlantısı gerekmektedir.
Cyberpunk 2077 Minimum Sistem Gereksinimleri
Cyperpunk 2077 minimum sistem gereksinimleri bile yüksek donanımlı bir bilgisayara ihtiyaç duyulduğunu açıkça göstermektedir. Bu sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde oyunu gönül rahatlığıyla satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz. Fakat sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek donanımlara sahip bir cihazınızın olması gerektiğini unutmayın.

 • Windows 7,8 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-8310 veya Intel Core i5-3570K İşlemci
 • AMD Radeon RX 470 veya NVIDIA GeForce GTX 780 Ekran Kartı
 • DirectX 12
 • 8GB DDR4 RAM
 • 70GB+ Depolama Alanı (SSD önerilmektedir)

Bu sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek performansa sahip donanımlarınız bulunuyorsa oyunumuzu düşük orta ayarlarda, minimum 30FPS değerine oynayabilirsiniz. Daha yüksek bir performans için tahmin edebileceğiniz üzere daha iyi donanım ögelerine ihtiyaç duyarsınız.

Cyberpunk 2077 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 oyununu sorunsuzca, yüksek kalitede ve akıcı bir şekilde oynamak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerinden daha yüksek performansa sahip donanımlarınızın bulunması gerekiyor. Hatta tam olarak bu sistemde bir bilgisayarınız bulunuyorsa bile istediğiniz deneyimi yaşayamama ihtimaliniz bulunuyor.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Ryzen 3 3200G veya Intel Core i7-4790 İşlemci
 • AMD Radeon RX 590 veya NVIDIA GeForce GTX 1660 Super Ekran Kartı
 • DirectX 12
 • 12GB DDR4 3000MHz+ RAM
 • 70GB+ Depolama Alanı (M.2 SSD önerilmektedir)

Cyberpunk 2077 önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarınız bulunuyorsa, oyunumuzu orta ve yüksek kalitede 60FPS+ değerlerinde oynayabilirsiniz. RTX teknolojileri yardımıyla grafiklerin daha kaliteli olmasını sağlayabilir ve DLSS ile FPS arttırma işlemi yapabilirsiniz. Bu noktada M.2 SSD kullanmak, bellek hızını arttırmak oyundaki performansınızı ciddi anlamda yükseltecektir.
Cyberpunk 2077, açık dünya severlerin oynaması gereken oyunlar arasında yer alıyor. Fakat bu oyunu oynayabilmek için yukarıda da görüldüğü üzere yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuluyor. Umarız içeriğimizde Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilmişsinizdir ve bilgisayarınızda bu oyunu rahatlıkla oynama fırsatına sahip olabilmişsinizdir. İyi oyunlar dileriz.