7ve7.com.tr Gerçekleri, Nasıl Kuruldular ve Nasıl Dolandırdılar

Bu Makale http://www.7ve7.info adresinden alınmıştır.
 
En başta şunu belirtmek isterim. Amacım kimsenin dini inanış ve yaşayış tercihini yorumlamak değil, keza bunu yapmaya hakkımda yok.Aşağıda anlatacağım olayın ıspatlarını, yazışma detaylarını olayın gerçekçikliğinin tamamını ıspatlayabileceğim belgeleri istiyorsanız yorum olarak email adresinizi yazın size göndereyim. Gerekirse telefonlada konuşuruz.Ama sözüm ona bir “Dergah“da yaşanılması gereken en son şeyleri yaşadım ve resmen dolandırıldım.
 
Olay, Dergah yönetcilerinin İnternet Sektöründe ticaret hayatına atılması ile beraber 7ve7.com.tr sitesinin sahiibi 7 ve 7 TELEKOMİNİKASYON İNTERNET BİLİŞİM HİZ. İTH. İHR. TİC. kurulması ile başladı. İstanbuldan Bursa’ya aşağıdaki vaatler ile çağrılırak gittim.
 

Tıklayın:
 

 
Bu vaat haricinde bana söylenen benim şu an hali hazırda devam ettirdiğim şirketimi satın alacaklar ve beni içerisinde bulunduğum borçlu sıkıntılı durumdan kurtaracaklardı.
 
İstanbul’dan Bursa’ya ilk gittiğimde, Ahmed takma isimli Yıldırım K. beni karşıladı ve oturduk detayları konuşmak için. Henüz kapının önündeyken dedim ki: “Abi başlangıçta herşeyi konuşalım, sonra bir sorun çıkmasın”. Bana: “Hayır! Şimdi konuşursak yanlış anlaşılır, ben Hoca Efendi (Yalçın YENER) ile konuşur ve durumu uygun bir dille anlatırım” dedi. Ardından konuşmaya başladık.Detaylar konuşuldu, 2.500 TL maaş ile işe başladık, ilk zamanlar her şey çok iyi gidiyordu. Çok fazla ara detaylara ve yaşanılanlara girmeden olayı düz anlatayacağım veri merkezi kuruldu satış aşamalarına başlanacaktı. Doğal olarak satış aşamasına kadar gelindi ise alt yapı bitti ve bana olan ihtiyaçta bitmiş demekti. Oyun şimdi yeni başlıyordu.Bu zaman zarfında veri merkezinin A’dan Z’ye her şeyi ile ben tek başıma uğraşmıştım. Herşey tamamlandıktan sonra Ahmet takma isimli Yıldırım K. 12 yıldır çalıştığı iş yerinden ayrılıp artık oda bizimle aynı ofiste çalışacaktı ki asıl sorun burada başladı zaten. Bir koltuğa iki karpuz ona göre sığamazdı.Artık ben kurulumları yapmış, genel anlamda öğretilmesi gerekenleri öğretmiş ve boşuna maaş verilecek konumda birisi olarak artık gönderilme zamanım gelmişti.Bu zaman zarfında 3 ay geçmişti, bu 3 aylık zaman zarfı içerisinde toplamda 2,150 TL para almıştımki oda hepsi bir değil parça parça.2012 Miraç gecesi idi, sakalı şerif ziyareti vardı, ziyaret sonrasında ben şirket genel müdürü odasına gitmiştim, aynı zamanda dergahın yönetim ofisiydi.  O gece saat 23:00 da bana artık orda olmayacağım tebliğ edildi. Beynimden kaynar sular dökülmüştü, onca verdiğim emek, kendi işimi bırakıp onlarla uğraşmam harcanan zamanım hepsi ama hepsi çöpe gitmişti, çok güzel bir oyun ve kumpasın içerisinde bulmuştum kendimi.O mübarek gecede herkesin gerçek yüzünü görmüş oldum ve çevremde herkesin özellikle ikaz ettiği, oğlum dergahla cemaatle iş yapma paranı alamazsın, manevi duygularla seni sömürürler cümleleri tek tek gözümün önüne geldi ve hepsi bir bir gerçekleşmişti.Ama Allah şahidimdir ki ben Şeyh Ahmet Yasin (Yalçın YENER)  hoca efendiye güvenmiştim çokta sevmiştim, hatta bir gün bana ben bu işten dolayı korkmam korktuğum tek şey sen burdan gidersen 250.000 Euroluk yatırıma üzülürüm demişti ve ona olan güvenimi daha da çok arttırmıştı. Bu olayların oyunların kendisinden habersiz döndüğünü fark etmiştim, ama kafamda azda olsa acaba haberi var omu yaptrıyor demiştim. Sabah 07:00 sularında  Ahmet hoca dışarıda gördüm ve kendisine hocam ben gidiyorum dedim.Büyük bir şaşkınlıkla nereye gidiyorsun dedi. Bana yapılanları ve olayları bir bir anlattım, benim bunlardan haberim yok sen git bir hafta tatil yap ben konuyla ilgilenip seni arayacam dedi. Ama hiç bi zaman aramadı. Ben İstanbul’a döndüm.Ertesi gün Ahmed lakaplı Yıldırım K. bana ait olan tüm sunucuları kapattı, beni 500 TL ile hırsızlıkla itham etti ve bana normal insanların ağzına almayacağı fakat kendi üslup, yetişme tarzı ve ailesinden gelen bir adapla küfürlü emailler atmaya başladı.
 
Ama hiç bir zaman o kuş kadar beyniyle o konuma gelmiş ve orada sevilmiş birisi 500 TL için kendini rezil edemez düşüncesi beyninde hiç yankılanmamıştı ama herkese bu yalanı atmaktanda çekinmemişti.
 
Tam 3 gün Şeyh Ahmet Yasin hoca efendiye ulaşmaya çalıştım, ulaşmaya çalıştığım her denemem engellendi kendisi ile konuşamadım. 4. gün bir şekilde hoca efendi ile konuşabildim, olayı anlattım, ben hakkımı istiyorum dedim, hele ki siz kul hakkını çok iyi bilen birisi olarak bu kul hakkına girmemelisiniz dedim beni Bursa’ya çağırdılar, gittim oturduk konuştuk anlaşırım umuduyla,
 
Ve bana Şeyh Ahmet Yasin (Yalçın YENER) hoca efendinin söylediği şuydu :
 
Param yok. Bu parayı veremem, sana verilen bu sözden haberimde yok, git Yıldırımı mahkemeye ver ve al paranı. Hocam dalgamı geçiyosun, ben Yıldırım’ın işinimi yapıyorum burda senin işini yaptım, sana güvendim eğer yıldırımın bir suçu yalanı varsa sen ver cezasını ama beni mağdur etme dedim ama malesef hep boş konuştum ve boşu boşuna uğraştım.
 
Giden, 3 Ayım
Giden, Emeklerim
Giden, daha doğrusu alamadığım 20.000 TL
Giden, kendi işimle ilgilenemez duruma geldiğimden müşterilerim ve aylık paralarım
 
Hepsini ama hepsini Haram ediyorum.
 
Ben onlara yapamacağım hiç bir şeyi vaad etmedim ve hepsini yaptımda, ama onlar bana ne yaptı ?
 
Muhtaç birisini kullanmak ve olaylardan haberim yok diyerek Yıldırım K. yalancısının arkasına saklanmak oldu.
 
Benle anlaşmaya çalışmadılar bile, oğlum sana 20.000 lira demişler ben o kadarını veremem ama al 10.000 lira ile helalleşelim demediniz.
 
Geçen gün sitelerinde bir resim gördüm,
 
“Ramazan ayı kumanya dağıtımı için 25.000 lira lazım acil yardım edin” diye, inanın hem üzüldüm hemde için için güldüm.
 
Şu hadisi şerifle bitirmek istiyorum:

“Kişinin namazına ve orucuna bakmayın. Onun dinar ve dirhemine bakın. (Yani bir kimsenin namaz kılması, oruç tutması sizi aldatmasın. Siz o kimsenin alış verişlerindeki doğruluğuna, dürüstlüğüne, kul hakkı hususundaki duyarlılığına bakın, ona göre değerlendirin.”
 

Yazar: Fatih

3 thoughts on “7ve7.com.tr Gerçekleri, Nasıl Kuruldular ve Nasıl Dolandırdılar

  Fikret

  (Şubat 6, 2014 - 4:15 pm)

  Merhabalar,

  bir kac ay once bu şirketi satın aldım. Sizden bu yazıları kaldırmanızı rica ediyorum.Benden önce olanlar beni ilgilendirmiyor ve şirket hakkında burda karalama kampanyası var.Bu yazıyı kaldırmazsanız hakkınızda manevi ve maddi tazminat davası açıp suç duyurusunda bulunacağım.

  Saygılarımla
  Fikret

  Siz Bilirsiniz

  (Şubat 8, 2014 - 9:24 am)

  Siz kime dava açacağınızı biliyorsunuz, gidin bana dava açın aracı sitelere değil.

  Devir aldım borç bitti yalanı artık bu sektörde malesef yemiyor. Siz devir alınca Türk telekoma yada SGK’ya olan borçlar bitttimi ki beni kazıkladığınız borçlar bitsin.

  Ayrıca bu yazı http://www.7ve7.info dan alınmış gidin o kadar erkekseniz orayı dava edin, dua edin sadece web sitelerinde rezil ederek sizinle uğraşıyorum adamın asabını bozupda daha da ileri boyutlara taşımayın olayı.

  Yazının ve internet aleminde tüm yazıların kaldırılmasını istiyorsanız önce devir aldığınız kişinin verdiği sözleri tutun ondan sonra yazı sorun değil hatta domaini (7ve7.info) size transfer ederim buda benim size kıyağım olur.

  Siz Bilirsiniz

  (Şubat 8, 2014 - 9:26 am)

  Ayrıca firmayı satın aldığınız felan da yok yani. Hala yıldırım denen o adamın hala orada olduğunu biliyorum. Hala ve hala o firma üzerinden satış yaptığını sağır sultan bile biliyor siz hangi cürretle bizi kandırmaya çalışıyorsunuz satın aldık die ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.